Güzellik

Cildi Beyazlatan Maske Tarifleri

Cildi Beyazlatan Maske Tarifleri

Beyaz ve pürüzsüz bir cilt,  güzellik  ölçütleri arasında olduğu için her zaman bir kadının sahip olmak istediği cilt tipidir. Özelikle koyu ten rengi için beyaz ve bebek gibi bir cilde sahip olmak zor olsa da, bir takım cilt beyazlatma yöntemleri ile geçici olarak ten rengi bir ya da birkaç tok açılabilir. Cilt yüzeyini derinlemesine temizlerken parlatan ve cilt rengini açan, kumral tenlerde beyaza yakın bir ton elde edilebilen maskeleri sizler için derledik.
Süt ile bal maskesi
Maskenin malzemeleri: Bir çay kaşığı tarçın, yarım fincan süt, bir tatlı kaşığı bal ve birkaç damla limon suyu, iki tatlı kaşığı pirinç unu.Süt ve bal maskesi  ten rengini açan maskeler arasında  oldukça etkili bir doğal yöntemdir ve etkisini çok hızlı gösterir. Özel bir gün ya da davete hazırlık aşamasında günaşırı uygulanabilir.  Cilt rengini açan ve teni beyazlatan süt ile  bal maskesini yapmak için maskenin malzemelerini karıştırarak,  maskeyi cildinize uygulayıp, yarım saat sonra ılık su ile yıkayın.
Muz ve gülsuyu maskesi
Maskenin malzemeleri: Bir dilim muz, bir çorba kaşığı gülsuyu, bir çay kaşığı portakal yağı, bir tatlı kaşığı limon suyu.
Muz ile hazırlanan maskeler, cildi  ölü  hücrelerden derinlemesine temizleyerek, cildi parlatır. Cildi beyazlatan ve parlatan muz ve gülsuyu maskesi için  öncelikle muzu iyice ezin ve bir çorba kaşığı gülsuyu ile siyaha yakın bir renk elde edene kadar karıştırın. Bu karışıma portakal yapı ile limon suyunu da ekleyerek, maskeyi cildinize yarım saat uygulayıp ılık suyla yıkayın.
Yoğurt ve limon maskesi

Maskenin malzemeleri: Yarım fincan yoğurt, bir çorba kaşığı pirinç unu, bir çorba kaşığı limon suyu, bir  tatlı kaşığı bal, bir çorba kaşığı süt. Yoğurt maskeleri de cildi yenileyerek, ten rengini açar. Ten rengini açan etkili bir maske hazırlamak için bir fincan yoğurdu bir kaşıt süt ile sulandırın ve bu karışıma bir çorba kaşığı tepeleme pirinç ununu ve bir çorba kaşığı limon soyunu ekleyin. Karışımı bir tatlı kaşığı bal ile iyice özdeşleştirdikten sonra 45 dakika cildinizde bekletip, cilt rengini  açan maskeyi temizleyin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu