Moda

Bu Yılın Makyajında Metalik Renkler Var

Güzellik uzmanlarının ve modaya yön verenlerin bu yıl için yaptıkları tercih metalik makyaj oldu. Yumuşak renklerin kullanılmasıyla yapılan ve içinde biraz da iddia taşıyan bu makyaj çeşidi 2018 yılı makyaj stilleri içinde yer alıyor. Fakat sonuçta doğal bir görünüm elde etmeyi de unutmayın.

Aslında makyaj yapmadaki temel kural olan “Yakışan makyaj en güzelidir” sözü her zaman geçerli ama bu biçimi denemede de sorun yok. Bazen cesaretli olmak lazım. İşe cilt renginizi göz önüne alarak başlıyorsunuz. Teniniz açıksa koyu metalik tonları, cildiniz esmerse açık metalik renkleri tercih etmeniz öğütleniyor, uygun bir kontrastı yakalamak amacımız. Seçilecek renkler hangisidir sorusuna ise metalik tonda olan gümüş, altın, bronz ve hatta toprak renkleri yanıt veriyor. Bu tonlarda seçilmiş likit göz farları, parlayacak yanaklar ve pürüzsüz bir görünüm için gerekli olan kapatıcılar, göz çevresinin tamamına değil de göz pınarlarının çevresine sürülmüş gümüşi dokunuşlar ve tabiiki gene metali çağrıştıran renklerde rujlar metalik makyajınızı tamamlayacak.

Fakat burada porselen makyaj gibi bir tarzdan bahsedilmiyor. Metalik makyaj daha özgür bir çağrışımı ve sonuçta daha doğal bir ifadeyi anlatıyor. Bu yüzden günlük hayatta da rahatlıkla deneyebilirsiniz. Bakırımsı altın renkli rujlarla da işe başlayabilirsiniz.

Kısa Saçlar

Makyajın en büyük tamamlayıcısı olan saç biçimi konusunda ise metalik makyajın yanına ıslak görünümlü saç modelleri geliyor. Genelde kısa saç tercih ediliyor. Fakat önemli olan yüzde doğal bir dengeyi sağlamak. Upuzun saçlarla da metalik makyajı deneyebilirsiniz.

Sözünü ettiğimiz makyaj yapmada cesaret konusunun daha çok ruj rengi seçerken ortaya çıkacağı tahmin edilebilir. Kırmızı rujun muhteşem cazibesi her zaman geçerlidir ama metalik makyajlar için gümüş renkli rujlar veya bakırımsı, soğan kabuğu renkler ön planda.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu