Güzellik

Boyun Kırışıklarını Gideren Patates Maskesi

 

Boyun Kırışıklarını Gideren Patates Maskesi

Kadınların yaşlanma belirtilerinin ortaya çıktığı en önemli bölge, boyun bölgesidir. Yüze yapılan estetik uygulamalar maalesef boyun bölgesine yapılamıyor. Bu yüzden de, boynumuz yaşımızı çok çabuk ele veriyor.

Boyun kırışıklarından kurtulmak için, doğal malzemelerden ve tabiatın bize sunduğu mucizelerden faydalanmak mümkün. Yüzyıllardır kullanılan ve oldukça etkili olan gençlik maskeleri, geçmiş çağlarda yaşayan kadınlar tarafından bile kullanılıyordu. Malum, o çağlarda estetik uygulamalar yoktu. Kadınlarda güzelliklerini, bu bitkisel karışımlara borçluydular.

Boyun kırışıklıklarını gideren patates maskesi, boyunda oluşabilecek kırışıkları ve daha önceden oluşmuş olan çizgileri yok etme konusunda, son derece etilidir. Doğal malzemelerden yapılmış olması nedeniyle de, cildinizi besleyerek gerekli vitaminleri almasını sağlar.

Boyun kırışıklarını gideren maske için gerekli malzemeler

1 tane haşlanmış patates, 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı kayısı yağı, 1 tane yumurta sarısı, gazlı bez.

Boyun kırışıklarını gideren maskenin yapılışı

1 tane patatesi haşladıktan sonra, bir çatalla iyice ezerek püre haline getirin. Cam bir kasenin içine patates püresini, yağları ve yumurta sarısını ilave edin ve krem kıvamını alıncaya dek iyice karıştırın.

Hazırlamış olduğunuz patates maskesini, dairesel şekilde masaj yaparak tüm boyun ve dekolte bölgesine yedirin. Karışım iyice sürüldükten sonra, gazlı bezle sarın ve yaklaşık yarım saat bekleyin. Sürenin dolmasının ardından, yüzünüzü soğuk su ile yıkayarak maskeden arındırın.

Boyun kırışıkları için maske tarifi uygulamasını, 2 haftada 1 kere yaparak, daha düz ve pürüzsüz bir boyna sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu