Yaşam

Biri Sigara Kokusu Mu Dedi

Biri Sigara Kokusu Mu Dedi

Günümüz toplumunda birçok kişinin sigara ile mücadele içinde olduğu ortada. Birçoğumuz içinse bu mücadele başka bir yönde. Sigara kokusu! Sigara dumanı ile dolu odalar birçok sağlık problemini de yanında getirmekte. Peki bu kokudan kurtulmak mümkün değil mi? Tabi ki de mümkün ve yapılması gerekenlerde bir o kadar basit. İşte bu basit yöntemler :

  •  Evinizin salonunda, mutfağında içilen sigaralar bir süre sonra odaya sinmeye ve evin kendi kokusunu bastırmaya başlayacaktır. İşte buna son vermenin ilk yolu odaya bir kase sirke koymak ve kapıyı kapatmak. Siz gece uyurken odaya koyduğunuz sirke görevini yapacak ve bir kase sirkenin yarattığı ferahlığı sabah sizde fark edeceksiniz.
  •  Evinizde sigara içilen yerlerde kokulu mumlar yakarak da sigara kokusuna önlem alabilirsiniz.
  •  Evde sigara kokusunun düşmanı olan bir diğer çözüm ise sigara içilen alanlara birkaç tane limon yada portakal dilimleyip konması olabilir. Limon ve portakal dilimlerini 1 gün beklettiğiniz taktirde sizde etkisini fark edeceksiniz.
  •  Sigara içilen alanları kahve ile savaş açabilirsiniz. Küçük keselere koyacağınız kahveleri sigara içilen odalarınıza koymakta faydalı bir yöntemdir.
  •  Bir diğer yöntem ise su bardağına 1 paket kabartma tozunu dökmek. Kabartma tozu ile elma sirkesini karıştırarak sigara içilen alanlara koymak kokuyu bastıracaktır.
  •  Pek çoğumuzun yaptığı gibi sigara içerken camı açmak yada küllükleri dolu tutmamak bir yere kadar sonuç veren çözümlerdir ancak yukarıda anlattığım çözümler ile sizde evinizde ki sigara kokusuna son vereceksiniz. Sigara dumanının sigaradan daha zararlı olduğunu düşünürsek bu basit yöntemleri uygulamaya biran önce başlamak da fayda var.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu