Yaşam

Bir Yaşam Felsefesi Feng Shui

Herkes hayatında huzur ve denge ister. Artık yaşantımızın temel taşlarından olmaya başladı huzur. Herkesin Özgür bir düşüncesi ve tarzı bulunmaktadır. Bu düşünceleri başka kişilere yansıtabilmek için bir felsefe halini alan Feng Şhui günümüzde oldukça modadır. Herkesin yoğun ilgilisini çeken Feng Şhui’ ye göre evin farklı bölümlerindeki, odalarındaki huzurun açığa çıkması lazımdır. Feng Şhui de tam olarak bunu amaç edinmiştir.

Bir Yaşam Felsefesi Feng Shui
Bir Yaşam Felsefesi Feng Shui

Feng Şhui’ nin temelinde çok farklı bir yaşam modeli var. Bilinen ve monotonluk kazanan bütün alışkanlıkları baştan tasarlayan bir felsefedir. Evinizin bütün odalarına tek tek el atan Feng Şhui ile yeni bir hayata kapılarınızı açacaksınız. Yaşam tarzında baştan sona bir değişime hazır mısınız?

Feng Şhui İle Yeni Baştan

Bu yeni yaşam tarzı yatak odalarından banyoya kadar evinizin her odasına tek tek giriyor. Her bölüm için uygun tarzılar meydana getiriyor. Yatak odanızdan bir örnek ile başlayalım. Genelde yatak odalarında nevresim olarak desensiz, tek renk ve düz modeller tercih ederiz. Bunların yerine daha enerji dolu olan nevresim takımlarını kullanırsanız yatak odanızdaki huzuru ortaya çıkarabilir, desenler ile evinize derinlik katarsınız. Yatak odanızda kesinlikle kullanmanızı önerdiğimiz bir diğer unsur ise mumdur.

Bir Yaşam Felsefesi Feng Shui
Bir Yaşam Felsefesi Feng Shui

 

Obje olarak değişik kokulu ve modelli mumlar tercih edilmedir. Mumlar ortamdaki negatif enerjiyi yok ederken arkasından pozitif enerjiyi açığa çıkarır. İç dengenizi sağlar bir taraftan da içinize huzur dolmasına katkı sağlar. Feng Şhui için önemli olan bir diğer detay ise aynalardır. Evlerimize derinlik kattığını bildiğimiz aynaları Feng Şhui felsefesine göre yemeklerinizden daha fazla zevk almak için kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu