Güzellik

Bazı Makyaj Hataları Bayanları Yaşlı Gösteriyor!

 

Bazı Makyaj Hataları Bayanları Yaşlı Gösteriyor!

Kalıp şeklinde sürülen aşırı fondötenler, hatalı allık kullanımı gibi birçok yanlış bayanların yaşlı görünmemize sebep oluyor. İşte bayanları yaşlı gösteren bu makyaj hataları…
Güzel görünmek amacıyla yüz kusurlarımızı örtmek ve yüz hatlarımızı çok daha belirgin hale getirmek amacıyla yaptığımız makyajlar, yanlış yöntemler sonucu bizi olduğumuzdan çok daha yaşlı gösterebilmektedir
Makyajı yaparken abartılı ve yanlış yöntemler istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Sizler için hazırladığımız makyaj hatalarına kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederim, bu hatalara düşmenizi istemeyiz!
Fondöteni kalıp şeklinde sürmek:

Çok fazla fondöten kullanımı kusurları gidermek yerine daha da belirginleşmelerine sebep olur. Kalıp şeliklinde sürülen fondöten, mimik hatlarını ve boşlukları doldurarak beğenilmeyen bir görüntü ortaya çıkarabilir. Kalıp halinde sürülen fondöten hem boyun bölgesinde hemde göğüs bölgesinde değişik renk farklılıkları yaratır buda sizi kesinlikle yaşlı gösterir.
Fondöten seçiminizi yapmadan önce bir uzmana danışarak cildinize uygun fondöteni seçmelisiniz. İçeriğinde kimyasal maddesi az, ince dokulu ve kaliteli kontrolleri yapılmış fondötenleri tercih etmelisiniz.

 

Işıltılı ürünleri aşırı abartmak:

Birçok kadının makyaj yapmaktan asla vazgeçmez. Fakat yeterli miktarda kullanılmayan ışıltı veren makyaj biçimleri sizde assolist havası yaratır, ve yaşlı gösterir. Parlak farlar, simli ürünler genellikle göz makyajı yapımında kırışıklıkların içerisine girer, birikme yapar ve göz kapaklarını ağırlaştırır.
Cildi fazla pudralanmak:

Pudra yağlı ciltlere sahip bayanlar için yüze matlık vermesi, ve istenmeyen parlamaları yok etmek  için kullanılmalıdır. Yanlış cilt tipinde gereğinden fazla kullanılan pudra aşırı kuru bir cilt görünüme sebep olur, bunun akabinde kırışıklıklar dahada belirginleşir ve yaşlı gösterir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu