Yaşam

Aşk Genetiğimizin Kontrolünde

 

İlişki iki tarafın akıl ve mantığının dışında kendisini gösteren ve bireylerin anlam veremediği bir duygu durumu olarak bilinmektedir.

Aşk insanların ellerinde olmayan ve anlamadıkları bir şekilde hem kalplerinin hem de tüm hormonlarının etkilendiği bir duygu durumudur. Sertoni olarak bilinen ve aslında bireylerin tüm vücudunun bu şekilde tepki vermesine yardımcı olan bir duygu durumudur. İnsanların akıl edemediği ve düşünemediği birçok şeyi anlar hale gelmesi günümüzde her geçen gün yaşanılan durumların bir sonucu olarak bireylerde farklı duyguların oluşmasına neden oluşturmaktadır. Bireylerin genel olarak yaşadıkları duygu durumları oldukça farklı bir şekilde kendisinde etki edilmesine yardımcı olmaktadır.

Aşkın Etkisi

Aşk genetiğimizin kontrolünde ilerliyor. Bu uzmanlar tarafından ortaya atılmakta ve uzun süre gelen çalışmalar bunun bir sonucunu oluşturmaktadır. Bireylerin bu duygu durumu karşısında farkında olmadan serotinini içinde oldukça farklı etkileri olduğu görülmektedir. İçerisinde yer alan uzun ve kısa formu bireylerce farklı olarak algılanmaktadır. Kısa form ateşliliği ve uzun formu bireylerin bu süreci çok daha oturaklı olarak ifade etmelerine yardımcı olmaktadır. Bu tür insanların genel olarak bu duygularını ertelemeye ve bu duygularını olabildiğince dile getirmemeye özen göstermektedirler.

Duygularımızı yansıtmamızı sağlayan ve bizlerin yaşadıkları hislere çok farklı anlamlar yüklememize yardımcı olan şey genetik yapımızdır. Bu durum genel olarak bizlerin eş seçimi ve bunun gibi birçok noktada kendisini göstermektedir. Bireylerin yaşadıkları genleri ve bağışıklık sistemleri sürekli olarak etki eden duyguların neden ve nasıl oluştuğunu ve kendisini nasıl gösterdiğini ortaya koymaktadır. Genetik yapımız her zaman farklılık göstermekte ve her insanın hem duygu durumunda hem de bunun gibi birçok önemli noktada kendisini göstermesine çok büyük bir yardımcı olmuş durumdadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu