Güzellik

Alexandrite Lazer Hakkında

Alexandrite Lazer

Alexandrite Lazer Hakkında

Uzun süreli etki sağlaması ve rahat uygulama seçeneği İstenmeyen tüylerin yok edilmesinde en çok tercih edilen lazer cihazlarından biri  olan Alexandrite epilasyon  pek çok  kişi tarafından tercih edilen k bir epilasyon yöntemidir. En çok koyu renkli kıllarda kullanılan bu lazer tipi kıl ve deride bulunan melanini hedef alarak tüyleri yok etmeye yardımcı olur.

    

Alexandrite Lazer Kimlere Uygulanmalı

Açık tenli ve koyu kıl rengi olan kişilerde kullanılan bu yöntem koyu ten rengi olan kişilerde kullanılması  halinde ise ciltte yanık oluşturma ihtimali vardır. Kılda bulunan melanin, lazer atışı esnasında ortaya çıkan enerjiyi emmesi ile enerjinin kıl köküne ulaşarak ısıya dönüşür ve kıl kökünü tahrip eder. Bu uygulama ile kılın yeniden çıkması önlenir. Alexandrite epilasyon ciltte kıl kökünün derin olduğu bacaklar, koltuk altları ,sırt, kol yüz  ve genital bölgedir gibi bölgelerde, daha etkili sonuçlar vemektedir.

Alexandrite lazer

Alexandrite lazer Acı Veren Bir İşlemmi

Alexandrite lazer Uygulama esnasında acı enerji kıl kökünde ısıya dönüşmesi nedeni acı hissedilmemesi için  lazer başlıklarına soğutucu bir aparat ilave edilmektedir.  Bu soğutucu başlıklar sayesinde  acı  hissi önemli ölçüde azalmaktadır. Kişiden kişiye ve uygulanan bölgeye göre değiş seans sayısı değişe de Ortalama 4 ile 6 seans  sonrasında uygulama yapılan bölgelere gözle görünür sonuçlar vermektedir. Uzman doktorlar tarafından uygulanan Alexandrite epilasyon uzman doktor ve sağlık personeli   tarafından uygulama yapıldığından vücutta  geri dönüşü zor olabilecek zararlara yol açma gibi bir riski yoktur.

                            

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu