Güzellik

“Akşam 8’den Sonra Yenilen Yemek Kilo Aldırmıyor”

Akşam 8’den sonra yenilen yemeğin kilo aldırdığı düşünülse de uzmanlar yapmış oldukları açıklamalarla bu durumun sanıldığının aksine kilo aldırmadığını belirtmektedir.

Toplum arasında özellikle sekizden sonra yenilen yemeklerin yağa dönüştüğü düşünülmektedir. Ancak uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre akşam 8’den sonra yenilen yemek kilo aldırmıyor ve özellikle çocuklarda gelişim döneminde bu durum daha net bir şekilde görülüyor. Yurtdışında yapılan araştırmalara göre özellikle çocuklarda yapılan incelemelere göre akşam sekizden sonra yemek yenilmesi sanıldığının aksine kilo aldırmamaktadır.

Elde edilen bulgular özellikle şaşırtıcı sonuçlar elde edilmesini sağladı. Geç yemek yeme alışkanlığı özellikle çocuklarda sıklıkla karşılaşılmaktadır. Bunun yanı sıra geç yenilen yemek kilo aldırmıyor açıklaması da özellikle aileler açısından çocukların beslenme sorunlarına karşı yeni bir bakış açısı getirmektedir.  Geç yemek yeme alışkanlığı özellikle çocuklarda sık rastlanılan problemler arasında yer almaktadır. Aileler bu konuda özellikle obezite problemine karşı son derece hassas hareket edebilirler. Ancak uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre özellikle çocuklarda akşam 8 ila 10 arasında tüketilen yiyeceklerin kiloya sebep olmadığı belirlenmiştir. Bu saatlerde yemek yemeyen çocukların yanı sıra yiyenler ile özellikle aralarında oluşan farklılıklar dikkat çekmektedir.

Çocuklarda Beslenme Alışkanlıklarına Dikkat

Çocuklar özellikle gündüz yedikleri besinlerin yanı sıra akşam daha sık yemek yemek yemektedir. Bu durum aileler için her zaman problem yaşamasına neden olabilir. Gece geç saatte yenilen yemeğin özellikle vücutta kiloya neden olduğu düşünülmektedir. Ancak uzmanlar tarafından yapılan incelemelere göre akşam 8’den sonra yenilen yemek kilo aldırıyor mu? Sorusunun cevabı özellikle aldırmadığı yönünde verilmektedir. Ancak yine de bazı uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre özellikle ortaya atılan sonuçların farklı testler ile desteklenmesi gerektiği düşünülmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu